Ćwiczenia z trenerem personalnym – Czy warto?

Dlaczego warto ćwiczyć z profesjonalistą? Kim jest trener personalny?

Systematyczna aktywność fizyczna jest ważna. Dzięki niej dbamy nie tylko o piękna i szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. Wysiłek wkładany w ćwiczenia może przynieść naprawdę doskonałe efekty, ale tylko wtedy, kiedy treningi realizowane są pod okiem profesjonalisty. Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym i jakie są tego efekty?

Czy warto udać się do trenera personalnego?

Trener personalny Wilanów

Trener personalny to wykwalifikowany specjalista, który z racji swojej wiedzy, umiejętności i odpowiedniego doświadczenia, posiada uprawnienia do opracowywania indywidualnych zestawów ćwiczeń i czuwania nad bezpieczeństwem podczas ich wykonywania. Osoba pragnąca zadbać o swoją kondycję fizyczną pod okiem profesjonalisty, zgłasza się do niego, określając swoje cele i obawy względem ich realizacji.

Trener personalny dostosowuje program oraz częstotliwość treningów, koncentrując się indywidualnie nad swoim podopiecznym. Podczas wizyt na siłowni, czy treningów plenerowych, dba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pod względem technicznym, kontroluje oddechy podopiecznych czy stretchingiem, dzięki czemu, możesz być spokojny o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Do każdej osoby podchodzi w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę predyspozycje oraz stopień zaawansowania względem sportu.

trening z trenerem personalnym

Trening indywidualny, ćwiczenia na własną rękę czy zajęcia grupowe?

Podczas pierwszej wizyty na siłowni stajesz przed wyborem – zdecydować się na ćwiczenia samodzielnie, czy jednak wybrać zajęcia z profesjonalnym trenerem personalnym. Ćwiczenia na własną rękę, niejednokrotnie wydają się opcją tańszą, jednak nie do końca dobrą, szczególnie jeżeli wcześniej z aktywnością fizyczną nie miałeś zbyt wiele wspólnego. Musisz być świadom, że jeżeli nie znasz się na ćwiczeniach, z pewnością będziesz miał ogromne problemy z adaptacją na siłowni. Całkiem prawdopodobne, że nie będziesz umiał korzystać z niektórych przyrządów, nie mówiąc już o opracowaniu odpowiedniego planu działań. To jednak nie wszystko, nieprawidłowym wykonywaniem ćwiczeń możesz narazić się na niebezpieczeństwo, jak urazy fizyczne.

Z całą pewnością treningi pod okiem profesjonalnego trenera personalnego są bardziej efektywne. Indywidualnie dostosowany program ćwiczeniowy umożliwia modelowanie konkretnych partii ciała, wypracowanie kondycji, a co za tym idzie osiągnięcie wymarzonych celów. Praca nad własnymi słabościami z trenerem personalnym gwarantuje nie tylko szybsze efekty, ale przede wszystkim spokój, komfort psychiczny, bezpieczeństwo oraz świadomość, że stale jesteś pod okiem profesjonalisty, który zadba o kondycję, zdrowie i samopoczucie.

Jak wygląda trening z trenerem personalnym?

Trening personalny Mokotów

Nie ma ogólnego treningu personalnego dla wszystkich. Plan powinien zostać indywidualnie dostosowany do każdej osoby, biorąc pod uwagę predyspozycje fizyczne oraz stopień zaawansowania w sporcie. Są jednak stałe elementy, które powinny towarzyszyć każdemu treningowi. Trening zwykle trwa od 30 do 90 min, główne elementy, które powinny się w nim znaleźć to:

  1. Rozgrzewka, przygotowująca organizm do treningu.
  2. Ćwiczenia główne, dobrane przez specjalistę.
  3. Wyciszenie i uspokojenie organizmu po ćwiczeniach.

10 głównych korzyści ćwiczeń z trenerem personalnym

Indywidualnie dostosowane ćwiczenia

Trener personalny dostosuje zakres i program ćwiczeń indywidualnie do każdej osoby, dzięki efekty możliwe są do osiągnięcia znacznie szybciej.

Trening pod okiem specjalisty

Bezpieczne treningi pod okiem trenera personalnego zapewniają komfort psychiczny i lepszą efektywność

Motywacja

W chwilach zwątpienia trener personalny odpowiednio motywuje swoich podopiecznych, wspierając w pokonywaniu barier.

100% efektywności

Indywidualny plan treningowy oraz wykonywanie ćwiczeń pod okiem fachowca zwiększa ich efektywność i przyspiesza efekty.

Prawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń

Ćwiczenia realizowane są prawidłowo, niwelując ryzyko urazów.

Program ćwiczeń dostosowany do poziomu zaawansowania

Trener personalny dostosuje ćwiczenia do możliwości swoich podopiecznych, stopniowo podnosząc poprzeczkę.

Przełamanie stagnacji

Jeżeli od lat trenujesz tak samo, a ćwiczenia przestały przynosić efekty, trener personalny pomoże w opracowaniu nowego planu, co zwiększy motywację i zaangażuje inne partie mięśniowe.

Zdobywanie nowej wiedzy

Trener personalny, pomoże Ci spojrzeć na ćwiczenia z całkiem innej strony, dzięki czemu będziesz dużo bardziej świadomy własnych możliwości i efektów, jakie możesz osiągnąć

Utrata wagi

Jeżeli Twoim głównym celem jest to, aby schudnąć, profesjonalista pomoże Ci w osiągnięciu szybszych efektów, ze szczególną dbałością o Twoje zdrowie.

Bezpieczeństwo

Treningi pod okiem fachowca są bezpieczne, prawdopodobieństwo urazów i nadwyrężeń spada do minimum.

Czy warto zatem zdecydować się na ćwiczenia z trenerem personalnym? Bez wątpienia tak! Zadbaj o swoje zdrowie i kondycję fizyczną pod okiem profesjonalisty! Zachęcam do kontaktu treningi prowadzę zarówno na terenie Wilanowa jak i Mokotowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *