Co jest ważne podczas treningów fizycznych? Kilka ważnych porad!

Treningi na siłowni – Jak ćwiczyć | Trener personalny Wilanów Mokotów

O tym, że odpowiednia aktywność fizyczna wpływa zbawiennie na organizm ludzki, nie trzeba przekonywać nikogo… Wie o tym każdy, a jeżeli jeszcze się wahasz, jesteś w błędzie.

Dobrze dostosowane treningi potrafią zdziałać cuda i nie mówię tutaj tylko o efektach w postaci pięknej i zgrabnej sylwetki, ale przede wszystkim o poprawie samopoczucia, zdrowia i ogólnej sprawności. Jednak nie tylko treningi wpływają na poprawę naszego stanu. Co jeszcze powinniśmy robić, by czuć się fantastycznie i wzmocnić efekty treningów?

Trening z trenerem personalnym

Systematyczne treningi i bycie “fit’ bez wątpienia jest teraz w modzie, ale nie w tym rzecz… Aby czuć satysfakcję i pełne zadowolenie z podejmowanych wyzwań musisz po prostu chcieć. Jeżeli jesteś totalnym laikiem sportowym, a aktywność fizyczna do tej pory sprawiała Ci dużą trudność, powinieneś zgłosić się do trenera personalnego, który odpowiednio Cię zmotywuje i opracuje najlepszy zestaw ćwiczeniowy, dzięki któremu zadbasz o szybkie efekty działań.

Doświadczony specjalista, indywidualnie dopasuje program ćwiczeniowy do Twoich potrzeb. Dzięki temu będziesz mógł czuć się pewnie i bezpiecznie. Trener zadba, abyś ćwiczenia wykonywał prawidłowo i bez narażania się na niepotrzebne urazy czy nadwyrężenia, a to bardzo ważne.

Trener Personalny Mokotów

 

Dieta

Dieta powinna zostać dostosowana indywidualnie do potrzeb organizmu, możliwości, trybu dnia i celów, jakie chcemy osiągnąć. Tylko połączenie odpowiednio dostosowanej diety i ćwiczeń, pomoże nam w osiągnięciu upragnionych efektów. Jeżeli chcesz schudnąć, powinieneś spożywać mniej kalorii, niż Twój organizm wydatkuje. Złotym środkiem w dążeniu do pięknej i szczupłej sylwetki jest odnalezienie bilansu pomiędzy wysiłkiem fizycznym a zdrowym żywieniem. Na przemianę materii w ciągu dnia (CPM – całodzienny wydatek energetyczny) wpływa składają się:

 • PPM, czyli podstawowa przemiana materii, która determinowana jest przez takie czynniki jak: wiek, płeć, masa i wysokość.
 • szeroko pojęta aktywność fizyczna, gdzie oprócz uprawianego sportu bierze pod uwagę czynności dnia codziennego.

Trener Personalny Mokotów

 

Mówić o tym można by godzinami, jednak jest jeden punkt styczny, zbilansowana dieta i odpowiednie ćwiczenia mogą zdziałać cuda, ale tylko wtedy, gdy obydwa filary zostaną ze sobą dobrze połączone. Dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników i systematycznie trenując, nie tylko będziesz wyglądał jak zdjęty z wybiegu, ale również będziesz się doskonale czuł i właśnie o to w tym chodzi.

O czym pamiętać? – 10 złotych rad

 1. Odżywiaj się regularnie.
 2. Dbaj o różnorodność posiłków.
 3. Wybieraj produkty naturalne, jak najmniej przetworzone.
 4. Zwracaj uwagę na dobre węglowodany.
 5. Wybieraj dobry nabiał.
 6. Jedz dużo warzyw i owoców.
 7. Odpowiednio nawadniaj organizm.
 8. Unikaj nadmiaru soli i cukru.
 9. Zachowaj umiar w spożywaniu alkoholu.
 10. Rzuć palenie!

Suplementacja

Aby ćwiczenia na siłowni były wydajniejsze, przyjemniejsze i oczywiście efektywne potrzebna jest odpowiednia suplementacja. O czym powinniśmy pamiętać?

 • Keratyna,
 • witaminy i minerały,
 • odżywka białkowa,
 • BCAA (aminokwasy rozgałęzione),
 • Beta – alanina.

Sen

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że jesteś prawdziwym twardzielem/twardzielką, 5 godzin snu to zdecydowanie za mało ;). Sen jest niezwykle istotny dla organizmu i samopoczucia. Zapewnia regenerację, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wielu układów, wspiera gospodarkę hormonalną oraz energetyczną, a także ma wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Regeneracja podczas snu jest ogromnie ważna podczas treningów i powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę.

Ograniczenie stresu

Nadmierny stres jest morderczy dla naszego organizmu. Zbyt długie narażanie się na stres wiąże się z wydzielaniem kortyzolu, hormonu obniżającego stężenie dopaminy i serotoniny (neuroprzekaźniki odpowiadające za dobre samopoczucie i chęć do działania) Pod jego wpływem obniża się odporność, co może skutkować nawet powstawaniem wielu schorzeń. Jednym ze skutków nadmiernego stresu może być osłabienie mięśni i ogólne rozbicie fizyczne, co niekorzystnie wpływa na efektywność treningów.

Podsumowanie

Trener personalny Mokotów

Jak widzisz, na efektywność treningów ma wpływ kilka czynników. Odpowiednie odżywianie, prawidłowo dobrany program treningowy, regeneracja organizmu, ograniczenie stresu to kilka z nich, które szczególnie powinieneś wziąć pod uwagę. Jeżeli będziesz postępował zgodnie z zasadami, spełnienie marzeń jest w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *